Astrolog Meral Güven serbest bırakıldı

“Fenerbahçe mucize bir şekilde şampiyon olacak” açıklamasının ardından Galatasaray’ın şampiyon olması üzerine sosyal medya hesaplarından küfürlü paylaşımlarda bulunan ve dün akşam (27 Mayıs Pazartesi) gözaltına alınan astrolog Meral Güven, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Savcılık tarafından yapılan soruşturmaya ilişkin yapılan açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından, sosyal medya hesapları üzerinden çok kez paylaşılan ve Astrolog Meral Güven’in yapmış olduğu belirtilen, canlı video kaydında sarf edilen sözler ile ilgili olarak TCK’nın 216. maddesi kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan dolayı re’sen soruşturma başlatılmıştır” denilmişti.

Polisin adresinde gözaltına aldığı Güven, emniyete götürüldü.

6 SUÇ KAYDI VAR

Meral Güven’in, “tehdit ve hakaret”ten iki olmak üzere, “kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “kasten yaralama”, “kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın alma, kabul etme veya bulundurma” ile “taksirle yaralama” suçlarından toplam 6 kaydı olduğu belirlendi.

‘BANA İFTİRA ATTINIZ, PİŞMANIM’

Meral Güven gözaltına alınmadan önce yaptığı son açıklamada ise kendisine iftira atıldığını ve itibar suikastına uğradığını savunarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kamuoyuna duyuru;

Şahsım adına ilk ve son açıklamadır.

Kendi şahsi yapmadığım paylaşımlar yüzünden üzerime iftira attınız. Benim adıma açılan fake hesaplar ile itibar suikasti yaptınız. Yetmedi ölmüş çocuğuma, 7 sülaleme ağza alınmayacak hakaretler ettiniz.

Yetmedi 80 yaşındaki bunak çıktı spor programında bana neler dedi. Dayanacak sabrım kalmadı. Dün gece yaşanan şahsım adına küfürlü canlı yayınım siz Fenerbahçe taraftarı yüzünden, beni doldurmanız yüzünden oldu. Pişmanım.

Bu saatten sonra adıma açılan her türlü fake hesabın her türlü itibar suikastine adalet karşısında cevap vereceğim. Avukatım Prof. Halil Durmuş ile iş birliği yapmaktayım.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir